↓ HISZPANIA w7dni: Kastylia – LA MANCHA

______________________________

TAJEMNICE TOLEDO

Szpilki na potwierdzenie zamówienia. Łatwo jest się zgubić w plątaninie wąskich uliczek toledańskiej starówki. Obudowane wysokimi fasadami kamienic są niczym długie korytarze z wiecznym cieniem. Choć byście byli z natury zawsze pragnący słońca, gdy przychodzi lato, błogosławicie ten cień. O ulicy Alfileritos mówią, że to najstarsza ulica miasta, lecz opowieści w Toledo snuje się wiele.

_ starówka TOLEDO / calle Alfileritos 

[czytaj także: wstęp do zwiedzania Toledo]

____________________________________________

PODRÓŻ ŚLADAMI DON KICHOTA                

zabytki la manchy wiatraki na na wzgórzu

Zamek, wiatraki plus rycerze. Na wzgórzu w długim szeregu wiatraki – urojeni wrogowie Don Kichota. Między wiatrakami zamek o tysiącletniej historii – solidne schronienie przed prawdziwymi wrogami prawdziwych rycerzy. I wiatr. Wzgórze nad wioską Consuegra, “ozdobione” zamkiem joannitów i zabytkowymi wiatrakami, zalicza się do najbardziej malowniczych miejsc na wijącej się po La Manchy turystycznej trasie, zwanej “Szlakiem Don Kichota”.

_ niedaleko Toledo,  CONSUEGRA 

____________________________________________

TABLAS DE DAIMIEL               
        
zwiedzanie drewniana kręta kładka nad mokradłami Daimiel

Park Narodowy Tablas de Daimiel stanowi najważniejsze i najbardziej malownicze mokradła La Manchy. Jest najmniejszym parkiem narodowym Hiszpanii. Jest miejscem znanym i oblegany. Jego popularność wzrasta późną jesienią i wczesną wiosną, gdy rozlewiska stają się przystankiem na szlaku migracyjnym czapli i żurawi.

_ DAIMIEL / Villarrubia de los Ojos

____________________________________________

W GÓRACH POD ANDALUZJĄ

Kaskadami rodzi się rzeka Mundo. Zaczynające się u źródła rzeki grzmiące wodospady, należą do najpopularniejszych wodospadów Hiszpanii. Dwoma wysokimi kaskadami spływa rzeka Mundo. Porośnięte niskimi drzemami i krzewami skaliste ściany kanionu otaczają wodospad. Na jesieni liście drzew barwią się na złoto.

W krainie wodospadów i słonych rzek. Na granicy regionów Kastylii-La Manchy i Andaluzji leży dziewicza kraina wąwozów, górskich rzek i posadowionych na wzgórzach małych wiosek. Solankowe wody rzeki Salobre, ciche szlaki do pieszych wędrówek zdają się być jedynie dodatkiem do najpopularniejszej z atrakcji okolic - źródła rzeki Mundo, która rodzi się kaskadami na ścianie wysokiego kanionu. 

_ na południowym krańcu prowicji Albacete
____________________________________________

KOPALNIA Z LISTY UNESCO                   

Muzeum żywe żywego srebra. Przez ponad dwa tysiące lat ryto ziemię pod Almadén szukając czerwonych żył cynobru. Ten okres najstarsza kopalnia rtęci na świecie ma już za sobą. Wiekowymi tunelami spacerują turyści, niedawni górnicy są ich przewodnikami. 

_na granicy z Andaluzją, ALMADÉN

____________________________________________

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz