↓ HISZPANIA w7dni: Kastylia – LA MANCHA

______________________________

TAJEMNICE TOLEDO

Szpilki na potwierdzenie zamówienia. Łatwo jest się zgubić w plątaninie wąskich uliczek toledańskiej starówki. Obudowane wysokimi fasadami kamienic są niczym długie korytarze z wiecznym cieniem. Choć byście byli z natury zawsze pragnący słońca, gdy przychodzi lato, błogosławicie ten cień. O ulicy Alfileritos mówią, że to najstarsza ulica miasta, lecz opowieści w Toledo snuje się wiele.

patronka od zamążpójścia , calle ALFILERITOS     

____________________________________________


____________________________________________

PODRÓŻ ŚLADAMI DON KICHOTA                

zabytki la manchy wiatraki na na wzgórzu

Zamek, wiatraki plus rycerze. Na wzgórzu w długim szeregu wiatraki – urojeni wrogowie Don Kichota. Między wiatrakami zamek o tysiącletniej historii – solidne schronienie przed prawdziwymi wrogami prawdziwych rycerzy. I wiatr. Wzgórze nad wioską Consuegra, “ozdobione” zamkiem joannitów i zabytkowymi wiatrakami, zalicza się do najbardziej malowniczych miejsc na wijącej się po La Manchy turystycznej trasie, zwanej “Szlakiem Don Kichota”.

niedaleko Toledo,  CONSUEGRA       


____________________________________________

TABLAS DE DAIMIEL               
        
zwiedzanie drewniana kręta kładka nad mokradłami Daimiel

Park Narodowy Tablas de Daimiel stanowi najważniejsze i najbardziej malownicze mokradła La Manchy. Jest najmniejszym parkiem narodowym Hiszpanii. Jest miejscem znanym i oblegany. Jego popularność wzrasta późną jesienią i wczesną wiosną, gdy rozlewiska stają się przystankiem na szlaku migracyjnym czapli i żurawi.

między Toledo  a Ciudad Real,  DAIMIEL / Villarrubia de los Ojos         


________________________________________________________________________________________

KOPALNIA Z LISTY UNESCO                   

Muzeum żywe żywego srebra. Przez ponad dwa tysiące lat ryto ziemię pod Almadén szukając czerwonych żył cynobru. Ten okres najstarsza kopalnia rtęci na świecie ma już za sobą. Wiekowymi tunelami spacerują turyści, niedawni górnicy są ich przewodnikami. 

na granicy z Andaluzją, ALMADÉN      


____________________________________________

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz